Domy Drewniane – CENNIK

Jesień to pora roku, kiedy coraz więcej osób interesuje się drewnianymi domkami typu narzędziowego, czy garażami. Jest to czas, kiedy zaczynamy myśleć o uporządkowaniu sprzętów przed zimą, o sprzątaniu spadających liści, czy ostatnich spadających z drzew owoców. Jak wygląda cennik drewnianych domów? Od czego zależy kwota, jaką należy wydać na tego typu konstrukcje?

Cennik drewnianych domów jest naprawdę zróżnicowany. Cena zależy przede wszystkim od gatunku drewna, który jest wykorzystywany, powierzchni konstrukcji, metody montażu oraz wielu innych czynników. Rodzaj wykorzystywanego surowca. Cennik drewnianych domów może się różnić, w zależności, czy do budowy użyto np. sosnę, czy świerk syberyjski. Gatunki pochodzące z północnych krańców kontynentu są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, jednak też droższe. Tereny Syberii oraz Skandynawii bogate są w gatunki wzrastające powoli, mające mocne i elastyczne włókna.
Cennik domów drewnianych zależy także od wykorzystanego balika. Standardowe domy z bala są drogie, ponieważ do ich budowy stosuje się dużą ilość grubych, okrągłych bali. Stosowane głównie do budowy domów całorocznych baliki klejone również mogą mieć różną cenę. Są one zdecydowanie bardziej trwałe niż zwykłe bale, dzięki usunięciu mogących osłabiać konstrukcję, sęków.

Metoda montażu również może mieć znaczący wpływ na cenę końcową domku. Różnią się one trwałością oraz nakładem pracy. Koszt domku z drewna może być porównywalny z domem murowanym, ale może być również zdecydowanie niższy. Warto jednak przed zakupem dokładnie przyjrzeć się ofercie, by wybrać to, co najlepsze.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.