Domy z Drewna Cennik

Domy z drewna stają się produktem na który jest coraz większy popyt. Coraz więcej osób pragnie za miastem stworzyć sobie miejsce, gdzie można wypocząć i oderwać się od zgiełku dnia codziennego. Cennik domów z drewna jest bardzo zróżnicowany. Zależy on od wielu czynników takich jak rodzaj użytego surowca, technologii wykorzystanej przy montażu, czy nawet opcji dodatkowych.

Głównym elementem decydującym o cenniku domów z drewna jest gatunek drewna. Konstrukcje wykonane z sosny charakteryzują się zazwyczaj najniższą ceną, ze względu na małą trwałość i krótką żywotność. Cennik domów wzrasta przy użyciu drewna gatunków bardziej wyszukanych jak na przykład świerku syberyjskiego. Charakteryzuje się ono dużą wytrzymałością i odpornością na niekorzystne czynniki pogodowe. Dość istotną kwestią jest również technologia wykorzystana przy montażu. Najpopularniejsza jest szkieletowa, jednak coraz częściej spotyka się projekty wykonane metodą „pióro i wpust”. Jest ona niezwykle stabilna i cechuje się trwałością przez długie lata.

Cennik domów z drewna zależy także od usług dodatkowych w których skład wchodzi możliwość impregnacji surowca, rodzaju pokrycia dachowego, kosztów elementów takich jak rynny, czy okiennice. Warto wiedzieć, że koszt budowy tego rodzaju konstrukcji to nie tylko wartość elementów niezbędnych do budowy, ale również koszt wykonania fundamentu oraz samego montażu. Ceny domów z drewna są bardzo różnorodne. W zależności, czy ma to być projekt letniskowy, czy całoroczny zużywa się różną ilość surowca. W przypadku rozwiązania na cały rok inwestuje się także w ocieplenie. Warto jednak pamiętać, że często warto zapłacić więcej na etapie rozpoczęcia budowy, niż przepłacać w trakcie eksploatacji.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.